Často kladené dotazy:Jaké nástroje s Dobot Magician dostanu?

Základní sada Dobot Magician obsahuje pneumatický a vakuový uchopovač, hlavu pro 3D tisk a držák na fix. V sadě Educational se navíc nachází hlava pro laserové gravírování, ovladač, Wi-Fi a bluetooth modul.Co je Playback?

Playback je programovací prostředí vhodné pro programátory-začátečníky nebo jednoduché aplikace. Přesunutím ramene si robot automaticky zaznamená pozici a po spuštění programu se do těchto pozic vrací. Navíc je zde možné zapínat/vypínat uchopovače, přidávat jednoduché podmínky či nastavovat pauzy (delay) mezi jednotlivými příkazy.Co umožňuje prostředí Piš a kresli (Write and draw)?

Toto prostředí umožňuje psát text či kreslit obrázky uložené na počítači. Po připevnění držáku na fix k Dobot magician můžete do tohoto držáku umístit kromě fixu i pero, štětec nebo tužku. Software podporuje obrázky typu PLT, BMP, SVG, DXF, JPG a PNG.Co umožňuje prostředí Laserové gravírování (LaserEngraving)? Jaké materiály můžu použít?

Toto prostředí umožňuje laserem vypálit obrázky uložené na počítači. Dobot Magician používá 405nm 500mW laser. Díky změnám napětí dokáže Dobot Magician vypalovat obrázky ve stupních šedi. Laser dokáže vypalovat obrázky na kůži, dřevo nebo papír. Software podporuje obrázky typu PLT, BMP, SVG, DXF, JPG a PNG.Co znamená vypalování ve stupních šedi?

Díky změnám intenzity laseru dokáže Dobot Magician vypalovat barevné obrázky, které si převede do odstínů šedé barvy.Co umožňuje prostředí 3D tisk (3D printing)? Jaký materiál můžu pro tisk použít?

Toto prostředí umožňuje robotu přejít do režimu 3D tiskárny. Dobot Magician používá pro tisk software Repetier Host (https://www.repetier.com/) a podporuje prostředí Cura. Dobot Magician využívá k tisku materiál PLA 1,75mm.Co znamená grafické programování?

Grafické programování převádí jednotlivé textové příkazy do formy barevných bloků. Program se poté píše jen přetahování těchto bloků z nabídky na pracovní plochu a následné skládání podsebe. Grafické programování je vhodné prostředí pro pokročilé programátory, kteří rozumí logice programování, ale neznají syntaxe programovacích jazyků. Dobot Magician využívá prostředí Blockly od společnosti Google. V blockly se píše program jen spojováním dílků s příkazy podobně, jako u puzzle. Navíc DobotStudio převádí tento program do jazyka Python a tím umožňuje jednoduché učení tohoto jazyka.Jakou řídící jednotku Dobot Magician používá?

Dobot Magician využívá ARM controller. Uživatel může jednoduše připojit nový senzor nebo jinou periferii díky portu pro sériovou komunikaci. Dobot Magician má 13 portů, které můžete využít k připojení externích modulů, a díky tomu rozšířit možnosti robota.Co znamená second development?

Dobot Magician je otevřenou platformou. To znamená, že robot můžete libovolně softwarově vyvíjet díky SDK a API s využitím Pythonu, Javy, C++ a mnoha jiných programovacích jazyků. Pokud chcete použít k vývoji jiný programovací jazyk nebo řídící jednotku, můžete využít komunikační protokol k přímé komunikaci s robotem.Co znamená spolupráce více robotů?

Díky komunikaci přes Wi-Fi, nebo připojením více robotů do jednoho zařízení můžete ovládat několik robotů najednou.Co znamená Offline mód (Offline mode)?

Dobot Magician má v paměti vyhrazené místo pro programy. Uživatel může nahrát svůj program do této paměti a následně tento program spouštět bez připojení k počítači.KONTAKT

ControlTech s. r. o.
Ovčáry 297
tel: +420 607 170 914
pvladyka@controltech.cz
Datová schránka: zs9wksx
Kód registrace u UOOU: 00054380
Google+